d
Zdieľať túto stránku

Častým výsledkom neodborného tetovania parmanentného make-upu je natrvalo poškodená pokožka, ktorá je zjazvená, výrazne zoxidovaná farba do modra, oranžova, fialova, zelena a inak, nevhodne zvolený tvar obočia, pier, alebo očných liniek a technicky neodborne prevedená práca.

Takéto ženy sú zúfalé a maximálne frustrované. Hľadajú odbornosť, skúsenosti a profesionalitu, ktorá, ako keby chýbala. Zaplatiť si kurz tetovania a získať certifikát, ešte neznamená, že tetovanie permanentného make-upu nie je odborná práca a môže ju vykonávať každý. Práve naopak! Najdôležitejším kritériom pre tetovanie permanentného make-upu je mať estetické cítenie, dlhodobú prax získanú pri odborníkovi/čke, vedomosti o hygienických zásadách a miešaní farieb i profesionálny prístup.

Neodporúčam riskovať so svojím výzorom a preto, ak si chcete nechať vytetovať permanentný make-up obočia, pier, alebo očných liniek, vyhľadajte odborníka/čku, ktorý má dostatočné množstvo skúseností, vybudované dobré meno, odporúčania zákazníkov, svoje foto a video referencie. Dávajte si pozor aj pri stránkach, kde uvidíte kozmetičku na fotografiách so známymi osobnosťami. Ani také fotografie nezaručujú odbornosť, skúsenosti a profesionalitu pre tetovanie permanentného make-upu.

Kozmetičky a tatéri vyzbrojený certifikátom na vykonávanie permanentného make-upu, ale bez estetického cítenia zameraného na vizáž, bez skúseností a hygienických návykov, sa rozhodli vykonávať permanentný make-up, ktorý môže poškodiť zdravie a psychiku človeka.